روح اله خدارحمی:روند رو به رشد بانک کشاورزی،بنیادی و اساسی است

روح اله خدارحمی:روند رو به رشد بانک کشاورزی،بنیادی و اساسی است

 

 روند هدفمند،برنامه ریزی شده،روبه رشد و مثبتی که در بانک کشاورزی آغاز شده است، بنیادی و اساسی است و باید تداوم یابد.

روح اله خدارحمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی صبح روز پنجشنبه هشتم فروردین ماه در دیدار نوروزی خود با کارکنان مدیریت استان البرز با اعلام مطلب فوق افزود: خوشبختانه در همه استان‌ها این روند و چنین وضعیتی حاکم است.

 به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی ،خدارحمی با اشاره به روند رو به رشد این بانک در سال گذشته به اصلاح ترکیب منابع اشاره و خاطرنشان کرد: در جذب منابع ارزان قیمت عملکرد موفقی داشتیم.

 وی با اشاره به ضرورت پرهیز از نگرش یک بعدی گفت: رویدادهای پیرامونی برای بهبود موقعیت باید به دقت درصد شوند و مورد استفاده قرار گیرند.

 خدارحمی اصلاح جریان ترکیب منابع بانک کشاورزی در سال گذشته را از موفقیت ها این بانک برشمرد و افزود: برای بهبود وضعیت بانک باید همواره در برنامه ها تغییرات هدفمند،مثبت و مفید را در نظر گرفت.

 مدیرعامل بانک کشاورزی  با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی به ویژه در طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و اجرای موفق تکالیف در این بخش روند خوبی حاکم است افزود: با اصلاح خط مشی و تغییرات ایجاد شده برای نخستین بار پرداخت های سرمایه ای بانک کشاورزی از پرداخت‌های جاری پیشی گرفته است که دستاورد بزرگی برای این بانک به شمار می آید.

خدارحمی افزود: در تجهیز منابع نیز به رغم پرهیز از جذب منابع گران‌قیمت به اهداف پیش بینی شده در این حوزه دست یافتیم و ۱۰۲ درصد برنامه تدوین شده محقق شد.

وی کاهش هزینه تمام شده پول را از دیگر موفقیت های سال 1397 برشمرد و تصریح کرد: سال گذشته عملکرد درخشانی داشتیم و با ادامه این روند امسال نیز به نتایج خوبی دست خواهیم یافت.

خدارحمی خاطرنشان کرد: سال 1397به 920 هزار میلیارد ریال منابع دست یافتیم و پیش بینی می شود تا شهریور ماه سال جاری منابع بانک کشاورزی از1000 هزار میلیارد ریال عبور کند.

وی گفت: در دو سال گذشته سرعت رشد منابع بانک کشاورزی چشمگیر بود و این رشد، بر نظریه ای که راه افزایش منابع را افزایش نرخ سود سپرده‌ها می دانست مهر باطل زد.

 مدیرعامل بانک کشاورزی اضافه کرد: موفق شدیم ضمن کاهش نرخ سود، روند رشد را حفظ کنیم و قطعاً با تلاش بیشتر می توانیم این موفقیت را تداوم بخشیم.

 خدارحمی بر تقویت منابع ارزان‌قیمت در سال جاری تاکید و تصریح کرد: تعیین تکلیف بدهی طرح‌های بزرگ از دیگر مواردی است که باید مورد توجه و پیگیری قرار گیرد. وی گفت: اصلاح عملکرد موجب رشد درخشان خواهد شد و غفلت از آن درجا زدن را درپی خواهد داشت.

 خدا رحمی با اشاره به سیر تکامل بانک کشاورزی در دو دهه گذشته به موفقیت های به دست آمده در این دوران اشاره کرد و گفت: برای اولین بار ضریب خوداتکایی بانک به 1.05 رسیده است و از لحاظ تراکنش سومین بانک کشور و به لحاظ عملیات ارزی نقطه اتکای سیستم اقتصادی کشور هستیم.

 وی در خاتمه به اهتمام و تلاش بیشتر برای فروش اموال مازاد، کاهش هزینه ها، افزایش درآمدها و تعیین تکلیف بدهی ها تأکید کرد و گفت: با حرکت منسجم به موفقیت های بیشتری دست خواهیم یافت.

عکسهای مرتبط

قالب دلخواه شما